Ali Bertay Solak
Kripto Para ve Blockchain Uygulamaları Eğitmeni

15 Mayıs 1998’de Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini doğduğu memleket olan Trabzon’da tamamlayan Ali Bertay SOLAK, 2016 yılında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü tam burslu şekilde kazandı ve üniversitede öğrenim görmek amacıyla Ankara’ya gitti. Ortaöğretim zamanında ilgi duymaya başladığı yazılım alanında Ankara’da kendini daha da geliştirmeye fırsat bulan Ali Bertay SOLAK, burada finansal teknolojiler, yapay zeka ve blokzinciri teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. 

Donanımhaber’de yaklaşık 1,5 yıl kripto para ve blokzinciri editörü olarak çalışan Ali Bertay SOLAK’ın bu sektöre ilgisi daha da arttı. Ali Bertay SOLAK, Vakıfbank’ın 2019 yılında düzenlediği Hack To The Future Fintech Hackathon’unda Alperen KANIK ile birlikte geliştirdikleri Sanal Alışveriş Nakiti (SAN) projesiyle ilk somut fintech projesini ortaya çıkarmış oldu. 

2021 yılının Ocak ayında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olan Ali Bertay SOLAK, yine Alperen KANIK ile beraber Analiz Kripto ve Kripto Para Haberleri‘i kurdu. Yapay zeka ve blokzinciri teknolojilerinin özel sektöre uyarlanması konusunda çalışmalar yapıyor.

Verdiği Eğitimler
Kripto Paralarda Teknik ve Temel Analizi hakkında bilgi edinmek ve bu teknolojilerin uygulama alanlarını öğrenmek isteyen kursiyerlerimiz için hazırlanmıştır. Eğitim konuları ve eğitim süreci ilerleyişi hakkında bilgi almak için eğitim sayfasına yönlenebilirsiniz.
80 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitim
4.7 (4 Yorum)
Yenilikleri İlk Sen Öğren

Yeni eğitimler, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak için kayıt ol!

Formu doldurun, sizi arayalım!